1. Pasirinkimas platesnis nei bet kada
Šiandien čiužinių pasirinkimas, regis, neribotas. Jie gali būti su kišenine spyruoklių sistema, taip pat galite rinktis itin komfortiškus ir populiarius viskoelastinius, putų poliuretano čiužinius… Ar pavyks nepasimesti tokioje gausoje? „Jeigu miego metu ieškote šilumos, verta pasvarstyti apie viskoelastinius arba latekso čiužinius: jie pasižymi šiltu pagrindu, reaguoja į kūno skleidžiamą šilumą ir taip užtikrina nepriekaištingą poilsį. Tuo tarpu, jeigu miegant gausiai prakaituojate arba Jūsų miegamajame yra didelė drėgmė, rekomenduojama rinktis spyruoklinius arba putų poliuretano čiužinius – šie puikiai išgarina drėgmę“- atkreipia dėmesį įmonės „Relax čiužiniai“ vadovas Edvinas Vaitekaitis.
2. Minkštumas gali būti apgaulingas
Čiužinių kietumas taip pat yra labai skirtingas: galite rinktis minkštą, vidutinio kietumo ar kietą čiužinį… tik kaip žinoti, kuris tinkamiausias? Ilsintis būtinas maksimalus komfortas: geras čiužinys idealiai prisitaiko prie Jūsų kūno formų. Priešingu atveju laukia nuolatiniai nugaros, kaklo, pečių juostos skausmai, prasta savijauta, energijos stygius. Neretai klaidingai manoma, kad kuo minkštesnis čiužinys, tuo jis malonesnis, tačiau taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio: pasirinkus per minkštą čiužinį, gana greitai pradėsite jausti tas kūno vietas, apie kurias net nesusimąstėte! Tad prieš skubant įsigyti patį minkščiausią čiužinį, verčiau pasiklausyti eksperto patarimo.
3. Svarbu įvertinti individualius poreikius
Anot E. Vaitekaičio, čiužinys turėtų būti parenkamas pagal individualius kriterijus – svorį, miegojimo padėtį, fizinę būklę. „Kai kurie žmonės visada renkasi tik minkštesnius čiužinius. Tai išties geresnis sprendimas, jeigu miegate ant šono. Tuo tarpu jeigu dažniau gulite ant nugaros ar pilvo, verta pagalvoti apie kietesnį čiužinį
Patogus, kokybiškas, prie žmogaus kūno poreikių pritaikytas čiužinys užtikrina ne tik gerą poilsį ir puikią nuotaiką atsikėlus – jis taip pat suteikia tinkamą atramą stuburui, gerina kraujo cirkuliaciją, atpalaiduoja po sunkios darbo dienos įsitempusius kūno raumenis. Pasak specialisto, dauguma šiuolaikinių čiužinių turi 5 anatomines komforto zonas, kurios ypač svarbios pečių juostai, juosmens, dubens sritičiai, stuburui. Anatominės zonos padeda kūnui prisitaikyti prie čiužinio, palaiko kūną taisyklingoje padėtyje, neleidžia per daug įdubti, gulint tiek ant nugaros, tiek ant pilvo ar šono.
4. Tinkamai parinktas čiužinys gali numalšinti kūno skausmus
Gydytojai pastebi, kad vis daugiau jauno, darbingo amžiaus žmonių skundžiasi sąnarių, stuburo, pečių juostos skausmais. Nuolatinis darbas sėdint, netinkama laikysena, per mažas fizinis aktyvumas tampa rimtų sveikatos bėdų katalizatoriais. Ar tinkamai parinktas čiužinys gali prisidėti prie šių nusiskundimų sprendimo ar sušvelninimo? „Tikrai taip. Individualiai pritaikytas čiužinys numalšina skausmus ir padeda išvengti tolesnių komplikacijų. Dėl vienokių ar kitokių nusiskundimų, galime turėti išskirtinių poreikių, tačiau miego kokybę suteikiame kiekvienam savo klientui. Būtent todėl visada rekomenduojame išmėginti ortopedinius čiužinius. Jie kietesni už įprastus, tačiau yra išties patogūs. Puikiai prilaiko žmogaus kūną, labai tolygiai paskirsto svorį dideliame plote, miego metu neįdumbama. Tokie čiužiniai neperduoda kūno judesių greta gulinčiam žmogui, todėl poroms pavyksta puikiai pailsėti ir išvengti kūno skausmų“- ortopedinių čiužinių privalumus vardija E. Vaitekaitis. Tai puikus pasirinkimas, jeigu skundžiatės netaisyklinga laikysena, skolioze, pečių juostos, nugaros, klubų skausmais.
5. Čiužinio aukščiui galioja auksinė taisyklė
Taip pat itin svarbu parinkti tinkamą čiužinio aukštį arba storį. Nors šis pasirinkimas dalinai priklauso nuo miegančiojo kūno svorio, galioja paprasta auksinė taisyklė: kuo aukštis didesnis, tuo čiužinys patogesnis. „Į storesnį čiužinį galima įdėti daugiau sluoksnių, porolono dalių. Aukštesni čiužiniai geriau prisitaiko prie kūno formos. Storesnių, daugiasluoksnių čiužinių veikimo principas unikalus: jie ergonomiški, palaiko taisyklingą laikyseną, amortizuoja, padeda geriau pailsėti“- pasakoja E. Vaitekaitis. Specialistas akcentuoja, kad čiužinio aukštis turėtų būti bent 18-19 cm., o jeigu miegantis žmogus turi didesnį svorį, yra aukštesnis, platesnių pečių – čiužinio aukštis turėtų siekti ir 24-26 cm.
6. Renkant čiužinį vaikui, būtinas ypatingas dėmesys
Renkantis čiužinį vaikui, kuris sparčiai dar auga ir vystosi, kone svarbiausias prioritetas – tinkamas kietumas. „Labai svarbu, kad čiužinys būtų kietas. Priešingu atveju, ateityje gali laukti rimtos stuburo problemos. Čiužinys privalo suteikti tinkamą atramą, kuri stuburą išlaikys taisyklingoje padėtyje, puikiai amortizuos. Mažylis, ilsėdamasis ant tinkamo čiužinio, mažiau blaškysis ir išsimiegos gerokai ramiau“- akcentuoja E. Vaitekaitis. Specialisto teigimu, vaikams dažniausiai rekomenduojama rinktis čiužinius, pagamintus iš putų poliuretano. Šie tradiciškai kietesni, ergonomiški, todėl puikiai tinka augančiam organizmui
„Relax čiužiniai“ komanda pasiruošusi patarti, atsakyti į Jums kylančius klausimus ir parinkti geriausią čiužinį visos šeimos komfortui. Siūlome itin platų pasirinkimą, todėl tikrai rasite sau tinkamą variantą. Čia Jūsų laukia nepriekaištinga kokybė už itin patrauklią kainą!